1. Головна
 2. /
 3. Наші послуги
 4. /
 5. Урологія
 6. /
 7. Дроблення каменів в сечоводі

Дроблення каменів в сечоводі

insert image

До певного часу основним способом оперативного лікування каменів в нирках, сечоводах була відкрита операція. З появою сучасних технологій можливості лікарів значно розширилися. Стало можливим проводити операції з мінімальною травматизацією тканин із застосуванням ендоскопічних інструментів або взагалі уникнути пошкодження шкірних покривів.

В яких випадках необхідно оперативне лікування

Камені в сечоводах можуть бути різних розмірів, структури, щільності. При виході з нирок вони застрягають в місцях звуження сечоводу, призводять до ряду неприємних симптомів. Консервативним шляхом можна видалити тільки конкременти, які складаються з сечової кислоти, інші ж вимагають хірургічного втручання. Показаннями до операції є:

 • неефективність консервативних методів;
 • тривале перебування каменів в сечоводі;
 • щільні конкременти розміром більше 0,5 см;
 • сильні больові напади;
 • порушення пасажу сечі.

Необхідність операції і її вид уролог визначає з урахуванням клінічної картини, результатів досліджень, індивідуальних особливостей пацієнта.

Способи видалення каменів

В сучасної урології є кілька способів літотрипсії, тобто руйнування каменів в різних відділах сечовивідних шляхів: сечівнику, сечовому міхурі, сечоводах, нирках за рахунок використання різних видів енергетичного впливу. Можливості застосування тієї чи іншої методики залежить від конкретного клінічного випадку. Універсального методу руйнування каменів, який підходив би всім пацієнтам, немає.

Дистанційна літотрипсія

Це сучасна ефективна нехірургічна методика дроблення каменів в сечоводі без розрізів за допомогою апарату літотріптор. Суть – у впливі на камені сечової системи ударними хвилями, які представляють собою сверхкороткие імпульси високого тиску. Вони вільно проникають через тканини і впливають лише на камінь, який піддається фрагментації. Далі він у вигляді дрібних частинок йде з організму природним шляхом при сечовипусканні.

У сучасних апаратах є 2 системи наведення – ультразвукова і рентгенівська. Завдання лікаря – навести конус ударних хвиль точно до необхідного каменю, розмір якого повинен бути не більше 2 см. Якщо таким методом проводити дроблення каменів більшого розміру, є ймовірність порушення відходження осколків, розвитку ускладнення у вигляді «кам'яної доріжки» – застрявання безлічі фрагментів в сечоводі .

Кількість енергії і частота імпульсів для одного сеансу дистанційної ударно-хвильової літотрипсії обмежені. Перевищення цих значень може травмувати тканини, спровокувати запалення і біль, тому в деяких ситуаціях потрібно кілька процедур з певним проміжком часу.

Трансуретральная контактна літотрипсія

Являє собою дроблення каменя в сечоводі або нирках під анестезією за допомогою тонкого ендоскопічного приладу – уретеропіелоскопа, в який вбудована міні-камера. Ніяких розрізів при цьому не виконується, операція щадна, з мінімальним періодом реабілітації, без шрамів і рубців. Суть трансуретральной контактної літотрипсії – у введенні уретеропіелоскопа в сечовипускальний канал, далі в сечовий міхур, сечовід. Після виявлення каменю прилад підводять впритул до нього і контактним способом руйнують камінь на мікрочастинки. Іноді операцію завершують установкою катетера-стента, який витягають через 1-4 тижні.

Контактна уретеролітотріпсіі ефективна при:

 • ізольованому або одночасному присутності каменів в сечоводах, сечовому міхурі, нирках;
 • конкрементах високої щільності, великих розмірів;
 • наявності «кам'яної доріжки»;
 • вбитих каменях, а також їх безлічі в дистальному відділі сечоводу
 • стриктуре (звуженні) сечоводу.

З урахуванням виду енергії, яку застосовують для дроблення, виділяють лазерну, пневматичну, ультразвукову літотрипсії.

Найбільш затребуваним із зазначених методів є лазерне дроблення каменів в сечоводі або нирках. Імовірність повного позбавлення від конкрементів при контактної уретеролітотріпсіі досягає майже 100%. При ендоскопічному контролі можна роздрібнити камінь в будь-якому відділі, витягти фрагменти назовні, причому щільність конкременту не має значення.

Перкутанная (черезшкірна) літотрипсія

Технологія розроблена як альтернатива відкритого хірургічного втручання, яке пов'язане з травматизацією тканин, більш тривалим реабілітаційним періодом.Суть методу – в отриманні доступу до каменя через прокол в поперековій області, через який вводять ендоскоп.

Чрескожная литотрипсия більш інвазивна, ніж контактна уретеролітотріпсіі, але вона дозволяє руйнувати і видаляти крупні камені в нирках, з якими не можуть впоратися інші методи. Операція проходить під загальною або спінальної анестезією, її ефективність досягає 85-99%, що залежить від розміру, локалізації конкременту.

Медичний центр VILLA medica використовує в роботі сучасні досягнення світової медицини, новітнє обладнання від світових виробників. Ми проводимо високотехнологічні і традиційні операції при наявності каменів будь-якої локалізації. Щоб отримати консультацію лікаря-уролога, зателефонуйте за вказаним номером телефону або заповніть заявку на сайті. Ціна на дроблення каменів в сечоводі вказана у відповідному розділі.

Записатись на консультацію

insert image