1. Головна
 2. /
 3. Наші послуги
 4. /
 5. Урологія
 6. /
 7. Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція

insert image

Імпотенція (еректильна дисфункція) полягає в нездатності досягати та підтримувати ерекцію, щоб здійснити статевий акт. Вона відбивається як на репродуктивної функції, а й у психологічному стані чоловіки. Багато хто не звертається до фахівців, вважаючи, що ця делікатна проблема невиліковна. Це неправильно – у 90% випадків захворювання усувається. Головне – це виявити причину.

Як проявляється захворювання

Дисфункція ерекції може виникати як спонтанно, і розвиватися поступово. Трапляються випадки, коли вона відзначається періодично і зникає після усунення зовнішньої проблеми. На порушення ерекції вказують такі ознаки:

 • недостатні твердість та збільшення обсягу статевого члена під час акту;
 • слабо виражена ерекція в ранковий час або її відсутність;
 • відсутність стійкої реакції статевого члена стимуляцію;
 • необхідність у тривалому впливі, щоб досягти статевого збудження;
 • зростання кількості незакінчених статевих актів, скорочення їхньої тривалості.

Захворювання призводить до розвитку занепокоєння, невпевненості в собі, що значно знижує якість життя як чоловіка, так і його партнерки. Багато хто приховує проблему, не визнає її і тривалий час не звертається до лікаря, роками переживаючи відсутність гармонійного сексуального життя.

Причини захворювання

У нормальній ерекції важливу роль відіграють кілька факторів – повноцінна робота нервових закінчень статевого органу, достатній приплив крові, правильна координація процесів головного мозку. Причини порушення потенції вивчені досить добре, тому для сучасної урології це не є складним завданням.

Враховуючи причини імпотенції, виділяють її такі види:

 1. Органічна еректильна дисфункція. Пов'язана із судинними, неврологічними та іншими патологіями. Причиною частіше стають атеросклероз судин, кардіосклероз, гіпертонічна хвороба, ожиріння, інсульт, епілепсія, тяжкий авітаміноз тощо. Причиною можуть стати перенесені операції на органах малого тазу, куріння, прийом наркотичних речовин, низки лікарських засобів.
 2. Психогенна еректильна дисфункція. Можливо як тимчасової, і постійної. Пов'язана з розладами психоемоційної сфери – невпевненість у собі, невдалий досвід у попередніх відносинах, неадекватне виховання у ній, насильство, депресивні статки тощо. Постійні стреси, проблеми з партнером, хронічна втома можуть спричинити імпотенцію. Тимчасова психогенна дисфункція ерекції зникає після нормалізації життя, а постійна вимагає консультації лікаря.

Чоловіча еректильна дисфункція може бути первинною, коли чоловік ніколи не мав можливості досягти ерекції, та вторинної – набутої протягом життя на тлі різноманітних захворювань, психологічних порушень.

Діагностика еректильної дисфункції

Всі діагностичні заходи лікарів медичного центру Villa Medica спрямовані на пошук причин імпотенції, щоб визначити можливість відновлення еректильної функції. Лікар вислуховує скарги, збирає анамнез, проводить огляд. Головне завдання – диференціювати органічну форму імпотенції від психогенної. З цією метою проводять моніторинг нічних ерекцій, каверджект-тест – введення індуктора ерекції у статевий орган.

Якщо виявлено органічну природу захворювання, лікар призначає додаткову діагностику. Обстеження при еректильній дисфункції може включати:

 • аналіз визначення рівня гормонів;
 • біохімічний аналіз крові;
 • ліпідограму;
 • спермограму;
 • УЗД органів малого тазу;
 • доплерографію судин;
 • МРТ головного мозку та інші.

У деяких ситуаціях може знадобитися консультація профільних фахівців: ендокринолога, кардіолога, невролога та інших.

Способи лікування

Терапія еректильної дисфункції залежить від ступеня тяжкості патології та причин, що викликали її. Сучасна андрологія має у своєму розпорядженні широкий вибір схем лікування імпотенції, які підбирають в індивідуальному порядку. Воно може полягати у призначенні медикаментозної терапії, фізіотерапії (електростимуляція, ударно-хвильова терапія, лазеротерапія та інші), інтракавернозної терапії.

Якщо захворювання має психогенну природу, необхідно лікувальна дія на психіку пацієнта – психотерапія, яка може бути проведена в індивідуальному, сімейному форматах. У важких ситуаціях лікарі медичного центру Villa Medica у Харкові проводять оперативне лікування, якщо консервативні методи не дають результату.

Важливо пам'ятати, що самолікування без знання причин еректильної дисфункції може бути не тільки неефективним, а й вкрай ризикованим, з погіршенням ситуації. За перших тривожних симптомів потрібно відразу звернутися до наших кваліфікованих фахівців, які допоможуть відновити повноцінне сексуальне життя. Щоб отримати консультацію, запишіться на прийом у зручний для вас час.

Записаться на консультацию

insert image