Ендоскопічне видалення аденоми простати
Ендоскопічне видалення аденоми простати у світі визнано золотим стандартом лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози . У зв'язку з прогресом у хірургічному лікуванні аденоми простати відкриті операції з кожним роком дедалі більше йдуть на другий план, поступаючись місцем малоінвазивним методикам. Одна з них – трансуретральна резекція.
Що таке ТУР аденоми простати
Трансуретральна резекція аденоми простати, або ТУР – високотехнологічна ендоскопічна операція. Її проводять за допомогою резектоскопа – гнучкої, довгої трубки, введеної в сечівник . Прилад оснащений оптичними освітлювальними елементами для чіткої візуалізації операційної зони. На кінці знаходиться металева петля. Нею пошарово видаляють тканини, відразу припікають судини, що кровоточать, що виключає ризик кровотеч.
Переваги ТУР простати :
- не потребує проколів, розрізів;
- мінімальні інвазивність та травматичність;
- добре переноситься пацієнтами;
- швидкий реабілітаційний період;
- мінімальний ризик ускладнень;
- Висока ефективність.
За допомогою трансуретральної резекції можна видалити аденому простати розміром до 120 см 3 . З урахуванням клінічної ситуації під час операції можна ліквідувати відразу кілька патологій, наприклад, при поєднанні аденоми простати та каміння у сечовому міхурі.
Показання та протипоказання
ТУР операція показана за наявності аденоми простати – доброякісної гіперплазії передміхурової залози . При цьому захворюванні відбувається розростання та збільшення простати, що викликає проблеми з сечовипусканням. Хірурги медичного центру Villa Medica проводять трансуретральну резекцію у таких випадках:
- обструкція сечового міхура, що ускладнює нормальний відтік сечі;
- хибні позиви до сечовипускання ;
- неефективність консервативного лікування;
- хворобливе, прискорене сечовипускання ;
- почуття неповного випорожнення сечового міхура .
При визначенні показань до операції фахівці враховують розмір, форму новоутворення , оцінюють прохідність сечівників, залишкову сечу, інтенсивність запальних процесів та загальний стан здоров'я пацієнта.
Обмежень до ендоскопічного втручання небагато: тяжкі хронічні патології в стадії загострення, порушення функції згортання крові, наявність кардіостимулятора, запальні захворювання сечостатевої системи в стадії загострення.
Підготовка до трансуретральної резекції
ТУР простати потребує комплексного медичного дослідження, яке включає:
- загальний аналіз крові, сечі;
- коагулограму;
- біохімічний аналіз крові;
- кров на ВІЛ, гепатит, сифіліс;
- групу крові; резус-фактор;
- ЕКГ;
- УЗД сечостатевої системи;
- консультацію терапевта, анестезіолога
Мінімум за тиждень потрібно припинити прийом лікарських засобів, які розріджують кров. Напередодні операції потрібна очисна клізма, видалення волосся з лобкової частини. У день процедури заборонено їсти і пити, останній прийом їжі дозволено напередодні увечері.
Як проходить ТУР – операція аденоми простати
Після анестезії в сечівник вводять ендоскопічний інструмент – резектоскоп з джерелом світла, електричною петлею, клапанами для подачі та відведення рідини. Хірург проводить огляд передміхурової залози , сечового міхура і приступає до висічення гіпертрофованої тканини. Видалення аденоми відбувається під візуальним контролем – операційне поле за рахунок камери виводиться на екран монітора в багаторазовому збільшенні.
Після видалення освіти, промивання сечового міхура перевіряють наявність судин, що кровоточать, при необхідності їх припікають. Після закінчення маніпуляцій хірург витягує резектоскоп, вводить катетер у сечовий міхур, щоб забезпечити компресію в області розташування пухлини, постійний відтік сечі, промивання сечового міхура. Тривалість операції у середньому 1 год.
Реабілітація після лікування
Зазвичай пацієнтів виписують через 3-5 днів після лікування. Для повного загоєння потрібно близько 2 місяців. Післяопераційний період проходить набагато швидше та легше в порівнянні з відкритими операціями. Майже відразу після ТУР простати відновлюється потік сечі. Після зняття катетера присутні незначні біль та дискомфорт, які можуть зберігатися протягом тижня та поступово йдуть на спад.
Рекомендації під час відновлення:
- випивати близько 2-3 літрів води на добу;
- виключити важкі фізичні навантаження, особливо підняття тяжкості;
- утриматися від статевих актів до дозволу лікаря;
- вживати більше клітковини (овочі, фрукти), щоб уникнути запорів;
- не переохолоджуватися, не перегріватися;
- приймати ті препарати, які призначив лікар;
- по можливості не сідати за кермо автомобіля у ранньому післяопераційному періоді.
Щоб уникнути ускладнень, потрібно суворо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, приходити на профілактичні огляди, приймати призначені препарати.
Лікарі медичного центру Villa Medica мають великий практичний досвід, використовують інноваційні методики та технології. Наш центр оснащений найновішим обладнанням для якісної діагностики та успішного лікування урологічних захворювань. Щоб отримати консультацію уролога, запишіться на прийом або залиште заявку на сайті.