Ендоскопічне видалення каменів із бруньок

insert image

Сечокам'яна хвороба (МКЛ) – урологічне захворювання, у якому відбувається формування конкрементів (каменів). Вони різняться формою, розмірами, локалізацією і завдають безліч проблем. Якщо консервативні методики не дають ефекту, виникає потреба в оперативному лікуванні. Лікарі медичного центру Villa Medica у Харкові віддають перевагу найменш травматичним методам, до яких відносяться ендоскопічні операції.

Ендоскопія при лікуванні МКХ

Камнеутворення при МКХ починається в ниркових канальцях і багато в чому залежить від складу сечі. Конкременти можуть мати різноманітну форму та розмір. Найбільш складним варіантом є коралоподібні камені. У міру зростання вони втрачають здатність до відходження і поступово заповнюють собою всю нирку, набуваючи своєрідної форми як корала. Таке захворювання без лікування призводить до порушення роботи органу.

До певного часу багато урологічних захворювань, у тому числі і МКХ, лікували за допомогою стандартних операцій, які проводили відкритим шляхом – через розрізи. Вони травматичні та потребують тривалої реабілітації, до того ж супроводжуються ризиком післяопераційних ускладнень. Ендоскопічні операції стали гідною та ефективною альтернативою відкритим втручанням та значно розширили можливості лікарів.

Ендоскопічна операція з видалення каміння з нирок відбувається без розрізів через природні шляхи за допомогою тонкої трубки, оснащеної відеокамерою. Вона передає зображення на екран, на якому хірург бачить усі необхідні структури та контролює маніпуляції.

Переваги ендоскопічних операцій при МКХ

У порівнянні з відкритими операціями методика має ряд переваг:

 • швидке відновлення пацієнтів та повернення до звичного життя;
 • відсутність шрамів, рубців;
 • низька ймовірність попадання інфекції;
 • мінімальна травматичність тканин;
 • слабко виражений больовий синдром у післяопераційному періоді.

Вбудована в ендоскоп відеокамера забезпечує відмінну візуалізацію області, що оперується, що забезпечує високу ефективність оперативного лікування.

Показання та протипоказання до операції

Оперативне втручання показано у таких випадках:

 • напади гострого болю в ділянці нирок;
 • порушення відтоку сечі;
 • внутрішня кровотеча через травмування конкрементом;
 • гострий та хронічний запальні процеси;
 • неефективність консервативних методів лікування

Ендоскопічна операція з видалення каменів з нирок протипоказана при порушенні функції згортання крові, інфекції сечостатевих шляхів у стадії загострення. Протипоказанням є також тяжкий стан пацієнта, який не дає змоги провести анестезію.

Підготовка до операції

Перед госпіталізацією необхідні консультація лікаря-уролога та стандартне обстеження, яке включає:

 • загальний, біохімічний аналіз крові;
 • коагулограму;
 • кров на ВІЛ, гепатит, сифіліс;
 • групу крові; резус-фактор;
 • загальний аналіз сечі;
 • електрокардіограму;
 • рентгенографію органів грудної клітки.

Для отримання інформації про каміння та їх локалізація пацієнти проходять УЗД, мультиспіральну комп'ютерну томографію. При необхідності може знадобитися консультація вузьких спеціалістів. Наприклад, при супутній патології, яка може стати протипоказанням до операції.

Проведення ендоскопічної операції

Ендоскопічна операція з видалення каменів проходить під загальною чи спинальною анестезією. Сучасні анестетики нового покоління повністю пригнічують болючі відчуття і забезпечують легке відновлення.

Залежно від доступу до каменів сечовидільної системи розрізняють два типи ендоскопічних операцій:

 1. з ретроградним доступом
 2. з надшкірним (перкутанним) доступом

У першому випадку уролог вводить ендоскопічний інструмент (уретерореноскоп) через сечівник, далі проводить через сечовий міхур, сечоводу до нирки.

У другому випадку за допомогою шкірного проколу ендоскопічний інструмент (нефроскоп) проводиться безпосередньо в нирку.

Після візуалізації конкремента на екрані монітора лікар оцінює його розміри, положення. Потім підводить необхідний інструмент руйнування каменю з допомогою лазерної, пневматичної чи ультразвукової енергії. Зруйновані фрагменти видаляє через сечоводу або вони виходять самостійно. Максимально ефективною та зручною є видалення каменів лазером, за допомогою якого можна усунути конкременти будь-якого розміру без пошкодження тканин.

Видалення каменів у медичному центрі VILLA-Medica

Один із головних напрямків приватного медичного центру VILLA-Medica у Харкові – урологія. Фахівці працюють на передовому устаткуванні, яке є далеко не у всіх клініках. Ми використовуємо новітні досягнення сучасної медицини, надаємо якісну діагностику та лікування урологічних захворювань.

Завдяки високому професіоналізму лікарі медичного центру VILLA-Medica проводять оперативні втручання будь-якої складності. Для видалення каміння використовують мінімально травматичні операції, щоб забезпечити швидку реабілітацію пацієнтів.

Після оперативного лікування пацієнти можуть отримати консультацію суміжних фахівців, які підберуть подальшу терапію із плановими оглядами. Для отримання детальної інформації зателефонуйте нам за вказаним телефоном. Ціна на послуги клініки вказана у відповідному розділі.

Записаться на консультацию

insert image