1. Головна
 2. /
 3. Наші послуги
 4. /
 5. Урологія
 6. /
 7. Ендоскопічна урологія

Ендоскопічна урологія

insert image

Ендоскопія в урології – сучасна процедура, яку використовують для діагностики та лікування захворювань. Ендоскопічні дослідження збільшили можливості встановлення точного діагнозу. Вони дозволяють не тільки виявити патологію, а й узяти фрагмент тканин для біопсії з мінімальною травматичністю та дискомфортом для пацієнта.

Сучасна ендоскопічна діагностика

Ендоскопічні дослідження безпечні та безболісні, проходять, як правило, під місцевою анестезією, а за необхідності – під загальною. Маніпуляції здійснюють через природні шляхи за допомогою інструмента у вигляді тонкої трубки, оснащеної відеокамерою, яка передає зображення на екран монітора. Особливу роль ендоскопічна діагностика грає виявленні пухлинних захворювань на ранніх стадіях. Види ендоскопічних досліджень:

 1. Уретроскопія – огляд слизової оболонки сечівника.
 2. Уретероскопія – дослідження для оцінки стану сечоводу.
 3. Цистоскопія – вивчення внутрішньої поверхні та вмісту сечового міхура.
 4. Пієлоскопія – діагностика патології чашково-милкової системи нирок.

Під час ендоскопічної діагностики сечовидільної системи можна одразу виконати деякі лікувальні маніпуляції.

Ендоскопічна хірургія

До часу більшість урологічної патології лікували з допомогою відкритих операцій. Це вимагало тривалої госпіталізації, подальшої реабілітації, супроводжувалося ризиком післяопераційних ускладнень. Поява ендоскопічних методів діагностики та лікування значно розширила можливості лікарів.

Ендоскопія в урології почала свій розвиток у 1978 р. З того часу методика вдосконалювалася і стала гідною альтернативою відкритим операціям. Її використовують для лікування низки урологічних захворювань: каміння нирок, сечоводу, аденоми простати, новоутворень сечового міхура, стриктур уретри та інших.

Переваги ендоскопічної хірургії

Сучасні операції в урології вже неможливо уявити без ендоскопічних інструментів, оптичних пристроїв, що пояснюється рядом їх переваг:

 • мінімальний ризик потрапляння інфекції;
 • короткий період госпіталізації;
 • не залишається шрамів та рубців;
 • мінімальні крововтрати та ймовірність розвитку спайкового процесу;
 • менш виражений больовий синдром;
 • низька травматичність тканин;
 • швидке відновлення оперованого органу.

За рахунок відмінної візуалізації зони, що оперується, забезпечується висока ефективність хірургічного втручання, проте успіх операції багато в чому залежить від майстерності та досвіду спеціаліста.

Види оперативного лікування

Лікарі медичного центру Villa Medica проводять різні види ендоскопічних операцій, таких як:

 • трансуретральна резекція (ТУР) аденоми простати;
 • ТУР пухлини сечового міхура, склерозу простати, контрактури шийки сечового міхура;
 • контактна лазерна літотрипсія;
 • уретеролітоекстракція;
 • лазерне розтин стриктур сечового міхура та інші.

Ендоскопічна урологія дозволяє уникнути відкритих порожнинних операцій за наявності новоутворень сечовивідних шляхів, сечокам'яної хвороби та інших захворювань.

У клініці Villa Medica у Харкові працюють лікарі високої кваліфікації, які постійно вдосконалюють свою майстерність та беруть участь у різних конференціях, конгресах, у тому числі за кордоном. Клініка забезпечена інноваційним дорогим обладнанням. Воно забезпечує як якісну діагностику, а й високу ефективність лікування серйозних урологічних захворювань.

Записатися на консультацію

insert image