Літотріпсія

insert image

Літотрипсія: ефективне лікування сечокам’яної хвороби в Харкові

Сечокам’яна хвороба може розвиватися поступово і безсимптомно. Людина може і не здогадуватися, що в нирках і сечовивідних шляхах утворюються камені. Коли ж конкременти збільшуються в розмірах, вони можуть перекривати сечовивідні шляхи, що призводить до хворобливих відчуттів аж до ниркової коліки. Раніше для лікування СКХ застосовували хірургічні інвазивні методи. Сьогодні ж дроблення каменів в нирках можливо за допомогою апарату – літотриптора. Фахівці експертного рівня медичного центру VILLA Medica в Харкові мають найбільший досвід даного виду лікування в регіоні (понад 20 років) і виконують безконтактну літотрипсії (дроблення каменів) за допомогою системи Dornier Compact Sigma. Це інноваційна розробка в області лікування сечокам’яної хвороби. Конкременти руйнуються під впливом екстракорпоральних ударних хвиль, хоча деякі пацієнти цей метод лікування помилково називають ультразвуковим дробленням. Даний метод відрізняється високою ефективністю і безпекою. А найголовніше – для лікування СКХ дистанційним способом не потрібні хірургічні операції з тривалим періодом реабілітації. Якщо Ви вибираєте медичний центр VILLA Medica для проходження терапії, то ціна дистанційної літотрипсії буде залежати від кількості сеансів з використанням апарату ДЛТ.

Дистанційна літотрипсія: показання

Солі, що містяться у воді та продуктах, мають властивість поступово накопичуватися в організмі у вигляді невеликих кристалів. Якщо людина веде активне життя, правильно харчується, випиває потрібну кількість рідини, сольові відкладення розчиняються і виводяться природним способом. Однак, при порушеннях обміну речовин, сидячому способі життя і через масу інших причин у деяких пацієнтів можливий процес утворення каменів у нирках. Їх розміри можуть становити від декількох міліметрів до п’яти – шести сантиметрів. Хвороба з часом починає завдавати дискомфорт і впливати на якість життя пацієнта.

Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія рекомендована при наявності конкрементів у нирках або сечоводах, які можуть бути випадково виявлені при профілактичному обстеженні або обстеженні з приводу інших захворювань. Сечокам’яна хвороба також може проявлятися наступними симптомами:

 • хронічні болі в заднебокових областях тулуба (в проекції нирок) після прийому рідини або їжі;
 • при різної рухової активності;
 • гострі напади болю в ділянці нирок – ниркової коліки в разі раптового перекриття виходу з нирки або сечоводів;
 • болі в нижній частині спини;
 • болі внизу живота або при сечовипусканні;
 • іррадіації болів в сечовипускальний канал або мошонку з боку знаходження каменю в нижній третині сечоводу;
 • домішки крові в сечі;
 • ознаки запалення або інтоксикації (загальне погіршення стану здоров’я – нудота, відсутність апетиту, температура та ін. )

Якщо не розпочати вчасно до лікування пацієнтів з сечокам’яною хворобою і видалення каменів, то ускладнення захворювання можуть бути вельми негативними: інфікування і нагноєння сечовивідних шляхів, зараження крові, ниркова недостатність, аж до загибелі нирки і т. д. Дистанційна безконтактна літотрипсія (ДЛТ) – це сучасний, практично безболісний метод лікування СКХ. Пройти обстеження на наявність каменів в нирках і сечоводах Ви зможете в нашому медичному центрі Villa Medica в Харкові.

Дроблення каменів в нирках нехірургічними методами

Суть дистанційної літотрипсії полягає в тому, що хірурги руйнують конкременти без оперативного втручання. Для цього використовується спеціальний апарат, що генерує спрямовані ударні хвилі. Процедура займає до 60 хвилин. Під впливом високочастотних імпульсів камені дробляться, перетворюючись в пісок, який виводиться з сечею протягом однієї або декількох тижнів. VILLA Medica пропонує дроблення каменів в нирках в Харкові із застосуванням одного з найбільш досконалих апаратів ДЛТ на сьогоднішній момент – літотриптора Dornier Compact Sigma. Його переваги в порівнянні з іншими системами:

 • УЗД-наведення – точне прицілювання на сольові освіти і каміння;
 • відображення траєкторії проходження ударної хвилі;
 • можливість дроблення каменів розміром до 25 міліметрів і більше;
 • безболісність процедури , що дозволяє проводити лікування амбулаторно;
 • висока точність і ефективність процедури.

Кількість сеансів визначає лікар-уролог в індивідуальному порядку. Для цього пацієнтові пропонують пройти комплексну діагностику, яка дозволить локалізувати камені і уточнити їх розміри. Зазвичай літотрипсія в Харкові вимагає від одного до декількох повторних сеансів для повного видалення конкрементів. Через деякий час після процедури потрібно додаткове проходження ультразвукової діагностики, щоб переконатися, що камені успішно вийшли з нирок і сечоводів.

Відзначимо, що камені невеликого розміру, менше 5 мм, можна вивести, дотримуючись запропонованої доктором дієти і беручи медикаменти. Велика кількість рідини в раціоні і прийом препаратів для розслаблення м’язів, контролюючих просвіт сечовивідних шляхів, дозволять вивести камені природним шляхом. Проте, лікування повинно проводитися під контролем уролога і з обов’язковим проходженням УЗД-діагностики.

Лікування і профілактика МКБ в Харкові

Сечокам’яна хвороба, як правило, є комплексною проблемою. Навіть після повного дроблення і виведення каменів високий ризик рецидивів. З цієї причини фахівці нашого медичного центру пропонують не тільки лікування із застосуванням ДЛТ, а й дадуть пацієнтам цінні рекомендації, як уникнути повторного утворення конкрементів.Ми пропонуємо:

 • консультації та обстеження в уролога;
 • УЗД-діагностику;
 • безпосереднє дроблення каменів;
 • подальше спостереження у лікаря;
 • допоміжну медикаментозну терапію.

Безконтактне видалення каменів, на жаль, можливо не у всіх випадках. Існує ряд протипоказань до проведення процедури:

 • великий розмір каменів;
 • вагітність;
 • порушення згортання крові;
 • запальні процеси в нирках і сечовивідної системи з підвищенням температури;
 • звуження сечоводів.

Якщо Ви приймаєте препарати для розрідження крові, від них необхідно відмовитися за кілька діб до процедури. У будь-якому випадку лікар-уролог індивідуально працює з кожним пацієнтом для виявлення будь-яких можливих протипоказань. Щоб дізнатися більше подробиць про цю проблему конкретно у Вашому випадку і у скільки обійдеться дистанційна ударно-хвильова літотрипсія за ціною в нашому медичному центрі, залиште контакти для зворотного дзвінка і записи на першу консультацію професора – провідного спеціаліста з даної проблеми в регіоні. У клініці працюють кваліфіковані фахівці експертного рівня з великим досвідом роботи з профільних напрямків. Кожному пацієнту ми гарантуємо повну безпеку, ефективне лікування та європейський рівень сервісу.

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

insert image