1. Головна
 2. /
 3. Наші послуги
 4. /
 5. Урологія
 6. /
 7. Сечокам’яна хвороба

Сечокам'яна хвороба (СКХ)

insert image

Сечокам’яна хвороба – це захворювання, при якому в органах сечовидільної системи утворюються сольові конкременти (камені). Тверді кристали (урати, фосфати, оксалати) формуються в канальцях нирки і можуть рости в порожнинної системі нирок, сечоводів і в сечовому міхурі. Існує безліч причин утворення конкрементів, однією з яких є недостатнє споживання рідини. Зазвичай кристали солей не доставляють будь-яких проблем і дискомфорту. Однак внаслідок порушення обміну речовин і уродинаміки конкременти можуть не вимиватися природним шляхом і поступово збільшуватися в розмірах. Таким чином розвивається сечокам’яна хвороба (СКХ), ефективним лікуванням якої в Харкові займаються фахівці медичного центру VILLA-Medica.

Причини і симптоми СКХ

У сучасному суспільстві дана патологія дуже поширена. Якщо раніше в групі ризику перебували пацієнти у віці 50 років і старше, то сьогодні сечокам’яна хвороба клінічно діагностується і у більш молодих людей – від 20-30 років. Точні причини формування конкрементів у сечовому міхурі, нирках, сечовивідних шляхах до кінця не встановлені. А ось до ключових факторів, які сприяють появі СКХ, відносять такі:

 • дегідратація – недостатній вміст води і рідини в повсякденному раціоні;
 • високий відсоток солі, цукру, білків і вуглеводів в їжі;
 • спадкова схильність, природжені захворювання;
 • ожиріння;
 • захворювання паращитовидної залози;
 • порушення метаболізму;
 • наявність захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Згідно зі статистикою, чоловіки частіше схильні до хвороби. Лікування сечокам’яної хвороби у Харкові рекомендується при виявленні таких симптомів:

 • напади болю в ділянці нирок (нирковій коліці);
 • різких і хворобливих позивів до сечовипускання;
 • палінні при сечовипусканні, запаленні сечовивідних шляхів;
 • червоному фарбуванні сечі;
 • загальне погіршення стану – слабкості, блювоті, нудоті, підвищенні температури тіла та ін.;
 • знаходженні каменів в нирках і інших відділах сечовидільної системи при різних діагностичних дослідженнях.

Якщо дані симптоми турбують, то діагностика сечокам’яної хвороби повинна бути виконана в найкоротші терміни і призначена відповідна терапія. При несвоєчасному лікуванні можливі серйозні ускладнення: запалення сечовивідних шляхів і нирок, що приводить до сепсису; ниркова недостатність з можливою загибеллю нирки.

Діагностика і лікування СКХ у Харкові

Записатися на консультацію до уролога можна в клініці VILLA-Medica. Як і у випадку з будь-яким іншим захворюванням, терапія сечокам’яної хвороби починається з першого огляду і проходження необхідної діагностики:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • біохімічний аналіз крові;
 • УЗД нирок і сечового міхура.

В ході консультації лікар уролог вивчає історію хвороби пацієнта і збирає загальний анамнез. Якщо діагноз підтверджується, то пацієнтам при необхідності пропонується лікування каменів в нирках і сечовому міхурі в Харкові із застосуванням сучасних малоінвазивних методів, в тому числі, дистанційної літотрипсії. Ця процедура проходить без хірургічного втручання. Використовуваний в медичному центрі VILLA Medica сучасний апарат – дистанційний літотріптор Dornier Compact Sigma (Німеччина) дозволяє проводити ударно-хвильову літотрипсії – дроблення каменів ударними хвилями безболісно і амбулаторно. Конкременти перетворюються в пісок і виводяться з організму природним шляхом.

Особливим пропозицією медичного центру Villa Medica є 21 річний досвід застосування всіх видів малоінвазивного лікування хворих на сечокам’яну хворобу керівником напряму урології професором В.І.Савенковим, а також застосовується в центрі унікальний комплекс апаратної реабілітації та супутньої терапії після дроблення каменів.

Якщо варіант дистанційної літотрипсії з тих чи інших причин не підходить, видалення каменів може бути проведено ендоскопічним або лапароскопічним малоінвазійними методами.

Після видалення каменів дуже важлива профілактика утворення нових каменів в нирках. Для цього в медичному центрі VILLA Medica велика увага приділяється вивченню стану всіх органів і систем, які взаємодіють в обмінних процесах, що призводять до утворення каменів в нирках. При необхідності пацієнтів консультують лікарі суміжних спеціальностей: уролог, ендокринолог, нефролог, дієтолог і т.д. і рекомендують сприятливий образ життя, харчування, терапію з подальшими плановими оглядами.

Звертайтеся в медичний центр VILLA Medica і Ви позбудетеся від каменів в нирках за допомогою найсучасніших і високоефективних методів лікування!

Записатися на консультацію

insert image