1. Головна
  2. /
  3. Наші послуги
  4. /
  5. Урологія
  6. /
  7. Обстеження сечовидільної системи

Обстеження сечовидільної системи

insert image

Якісна діагностика урологічних патологій відіграє велику роль у постановці правильного діагнозу та успішного лікування наявних порушень. Обстеження сечовидільної системи включає комплекс досліджень, необхідність яких лікар визначає після первинного огляду.

Симптомы заболеваний мочевыделительной системы

Патології сечостатевої системи відрізняються різноманіттям симптоматики, їхня вираженість залежить від ступеня ураження органу. Ознаки захворювань сечовидільної системи:

  • порушення процесу сечовипускання – зміна частоти, обсягу, переважання
  • нічних позивів над денними, нетримання;
  • свербіж, печіння, болючість при сечовипусканні;
  • біль у ділянці нирок, животі, промежини;
  • підвищення температури тіла у поєднанні з іншими зазначеними симптомами.

Багато захворювань можуть протікати безсимптомно та виявлятися випадково під час профілактичних досліджень. З появою перших симптомів потрібно звернутися до лікаря, це допоможе своєчасно виявити патології та розпочати лікування, уникнувши ускладнень. З урахуванням захворювання на діагностику та лікування займаються урологи, андрологи, нефрологи.

Методи обстеження сечовидільної системи

Для визначення локалізації патологічного процесу, його характеру та поширеності після опитування та огляду пацієнтам призначають ряд інструментальних та лабораторних досліджень. Які саме необхідні методи діагностики лікар вирішує в індивідуальному порядку на підставі попередніх даних.

Інструментальні методи діагностики

Обстеження сечовидільної системи включає різні методи інструментальної діагностики, найчастіші:

  1. УЗД – найпоширеніший спосіб, який має великий перелік показань. Рекомендується для виявлення патологій нирок, надниркових залоз, передміхурової залози, сечового міхура, сечоводів, яєчок, мошонки.
  2. КТ – дає пошарове зображення тканин. Відіграє велику роль у виявленні об'ємних утворень: пухлин, кіст, а також травм нирок, сечоводів, каміння, аномалій у будові органів сечостатевої системи, доброякісної гіперплазії тощо.
  3. МРТ — виявляє патологічні процеси, навіть коли інші методи не показують жодних відхилень. Точно визначає структуру простати, її конфігурацію та розміри, обсяг гіперплазії. МРТ допомагає у виявленні доброякісних, злоякісних пухлин, опущення нирок, уроджених аномалій органів сечостатевої системи.
  4. Екскреторна урографія — передбачає введення контрастної речовини, яка швидко досягає нирок і починає виділятися в порожнину чашково-миски. Дослідження виявляє сечокам'яну хворобу, захворювання сечоводів, пухлини, кісти, опущення нирок, обструкції верхніх сечовивідних шляхів.
  5. Цистоскопія сечового міхура – ​​ендоскопічне дослідження за допомогою цистоскопа, який вводять у сечівник. У ході діагностики можна не тільки виявити патологічні процеси, а й провести лікувальні маніпуляції – зупинити кровотечу, роздробити каміння, зробити біопсію тощо.

Пацієнту можуть бути призначені екскреторна, ретроградна урографія нирок, динамічна нефросцинтиграфія, урофлоумерія та низка інших досліджень. У клініці VILLA medica у Харкові діагностика проходить на сучасному обладнанні, яке забезпечує точний результат та допомагає у постановці правильного діагнозу.

Лабораторні методи дослідження

Важлива ланка у діагностиці захворювань сечостатевої системи – лабораторні методи досліджень:

  • Загальний, біохімічний аналіз крові.
  • Аналіз сечі (загальний і за Нечипоренком).
  • Спермограми.
  • Біопсія.
  • Посів сечі на мікрофлору.
  • Аналіз на онкомаркери.
  • Аналіз крові на наявність статевих інфекцій.

Це лише невеликий список досліджень, які проводять спеціалісти, їхній перелік може розширюватися за призначенням лікаря.

У медичному центрі VILLA medica у Харкові надають професійну допомогу у діагностиці та лікуванні будь-яких захворювань сечовидільної системи. У нашій клініці ви можете пройти повне обстеження, здати необхідні аналізи та отримати якісне лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

insert image